http;//petrykivsel.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петриківська сел/рада >> Новини
31 – а обпалена Чорнобилем весна
Версія для друку Написати листа

Крізь вогнецвіт своїх надій
Шумлять жита, як і раніше,
Пливуть у небі літаки…
За вас історія допише
Суворі подвигу рядки.

 

Сьогодні в Україні жалобний день. О першій годині  двадцять чотири хвилин 26 квітневого дня сталася катастрофа всесвітнього масштабу.

З 4-го енергоблока атомної станції на рідну землю впав  радіаційний смертельний пил.

За цей час народилися і виросло нове покоління, але серед нас дуже багато очевидців і потерпілих від тієї смертельної аварії.

У Петриківці біля пам’ятного знаку ліквідаторів катастрофи об 11 годині дня розпочався мітинг-реквієм з вшанування героїзму українців і, особливо, земляків Петриківського краю.

Полилася скорботна мелодія і жалібний передзвін, це пульсувала від нашого серця на знак вдячності за врятований світ кров.

Скорботний захід відкрили керівник апарату Петриківської РДА В.Т. Бельмас та Петриківський селищний голова О. Г. Гавриленко.

Звертаючись до учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, вони щиро дякували за сміливість і значимий подвиг по стриманню тягнучої радіації, подоланню наслідків технічної руйнації об’єкту.

Лише в Петриківській територіальній громаді сьогодні проживає 25 учасників, а скільки українців  полинуло за обрій передчасно. Померло за цей час  багато і земляків.

 

До присутніх з привітанням  також звернувся голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль» В.М. Шкарлат. Він запропонував вшанувати хвилиною мовчання  тих, кого вже немає серед  живих. Активіст подякував представникам  влади  за   турботу  та увагу до  осіб  цієї пільгової   групи.

 

Вдячна молодь підійшла до справжніх героїв-земляків і вручила полум’яні гвоздики.

Нині усі християни в дні світлого  Христового Воскресінням вшановують пам'ять своїх рідних і близьких.

 

То й Церква сьогодні молиться за упокій душ ліквідаторів - чорнобильців і всіх тих, хто скінчив своє земне життя після аварії, - цими словами завершив свої слова промови настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці Дімітрій.

 

Під жалібну мелодію покладають присутні вазони з квітами, букети перших тюльпанів, нарцисів, іншої зелені.

Виконавчий комітет селищної ради, громадські благодійники запросили ліквідаторів – земляків на поминальну зустріч до гостинної зали районної бібліотеки.

Ось кілька знімків із заходу до 31-ї річниці аварії на ЧАЕС.


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор