http;//petrykivsel.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петриківська сел/рада >> Новини
У Петриківці привітали художників з професійним святом
Версія для друку Написати листа

По-осінньому  терпкий понеділок, 9 жовтня, видався справді  дуже  святковий !  У районному  Будинку культури відбулась тепла і  памятна  зустріч  людей  під  егідою їхньої професії «Барвистий вінок талантів», приурочена до  Дня Художника України.

Гарна традиція святкування,  внесеної до календаря  дати, з особливим підходом та вшануванням саме в Петриківці, ще минулого року була започаткована селищною радою на чолі з  головою Ольгою Гавриленко. Тому щорічно в цей день, з особливо превеликим задоволенням та гордістю приймають вітання наші майстри-художники, які всією душею, всім серцем та стараннями своїх рук та пензлів доводять, що Петриківка, чи не найбільш знане селище художників по усій Україні, і є її культурною перлиною, берегинею скарбів українських традицій. Адже лише на трохи  більше 7 тисяч населення ми маємо два народних художники, цілу  плеяду   заслужених майстрів народної творчості, які   об’єднані  ще  й   спілчанськими турботами, майстрів-надомників,  молодої творчої порослі   зі  світу  дитячої  дошкільної освіти  і кінчаючи вихованцями позашкільних закладів  та  художнього  коледжу…

Завдяки натхненній праці та старанням талановитих майстрів художників знають   нашу Петриківку не тільки  в державі, а й далеко за її межами. Де б не зустріли іноземці петриківський розпис, вони ідентифікують його саме з Україною, це вже як безслівна візитівка країни! І Петриківка, безумовно, того варта!

Родзинкою цьогорічного заходу став вітальний концерт від ансамблю народного танцю «Веселка» при Університеті митної справи та  фінансів України, неодноразовий призер різноманітних конкурсів та міжнародних фестивалів. Безліч колоритних танців, пісень вокалістів, навіть єврейську кадриль та студентське весілля,- мали можливість споглядати зачаровані глядачі. По завершенню концерту своє щире вітальне слово промовив художній керівник ансамблю, доцент Академії Жир Сергій Іванович.

Славні  художники  задивлялись   у    цікаве  слайдшоу, яке повертало   присутніх  до  витоків професії   і  життя  усіх поколінь  місцевих  майстрів.Чудовий фільм-привітання від Петриківської  опорної  середньої школи наповнив     серця  усіх, бо  в  сім’ях   народжуються  і зростають   нові покоління    обдарувань, котрі   за   справу   уподобали    фарби та пензлик.

Хвилею   музичного супроводу  та   емоційних  симпатій  з оваціями  проведено селищним головою  Ольгою Григорівною  Гавриленко  нагородження  всіх  цьогорічних  номінантів премії «Квітка Петриківки» - їх  у  барвистому вінку талантів  уже   48 !

Гідне пошанування професійної  творчості дісталось  і  від  Благодійного фонду ім. Федора Панка, від громадської  організації  «Майстри Петриківки»  тощо.

Слова вдячності організаторам свята, наповнені любов’ю та душевною  втіхою, промовили  і самі художники, прозвучали навіть авторські вірші. Атмосфера була наповнена родинним теплом, адже художники Петриківки  - це вже як одна сімя, що колективно трудиться на благо свого рідного і такого коханого селища. Працю художників видно всюди: це  і парк відпочинку, і стіни будівель, і зупинки, і дорожні вказівники та інші  об’єкти  громадського простору. Це важко не помітити і тим більше не відзначити.

Тож творіть, любі Художники, на радість та втіху людям, несіть красу у світ, поширюйте  її, і  доводьте  всьому світу, що не місце прикрашає людину, а людина  місце, в  якому   вона живе!

"Хай славиться наш край у вiках,

Для нас вiн наша рiдная домiвка!

Хай береже  Господь людей  в  трудах,

Майстрiв  величних  й  Петрикiвську квiтку!"

 

 Наталія  ПІДГІРНА


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор